Korona Virüs Cinsel Hayatı Nasıl Etkiledi? 

Korona Virüs Cinsel Hayatı Nasıl Etkiledi? 

Gay Sohbet     14-07-20     Cinsel Yaşam, Korona Virüs ve Cinsellik     Korona Virüs Cinsel Hayatı Nasıl Etkiledi?      92 Defa Okundu

Korona virüs cinsel hayat kavramını olumsuz yönde etkiledi. Gerçekler her geçen gün gün yüzüne çıkmaya devam ediyor ve vaka sayılarında azalma beklendiği kadar yaşanmıyor. Açıklanan vaka sayıları 2020 senesinin Temmuz ayında 1000in altına düşmüyor ve bu durumda alınan önlemlerin yetersiz kaldığı belli olmaktadır. Hal böyle olunca psikolojik yönden etkilenen kişilerin birbirlerine olan ilgisi azalmakta ve bu durum seksüel yaşamlara kadar etki etmektedir. Sosyal çevren uzaklaşan insanlar genelde eve kapanmayı tercih ediyor ve günübirlik ilişki yaşayan insanlar dahi kendilerini bir çok aktiviteden soyutluyor. Şu an ücret karşılığında cinsel ilişkiye giren ve yasaları çiğneyen hayat kadınları dahi çalışamıyor, iş bulmakta çok zorluk çekiyor. 

korona virüs cinsel yasamı nasıl etkiledi

korona virüs cinsel yasamı nasıl etkiledi

7den 70e herkesi ilgilendiren Covid-19, en çokta gıda sektörlerini etkiledi. Restoranlar, alışveriş merkezleri ve gıda üzerine hizmet veren bir çok sektörde batmanın eşiğine geldi. Gece hayatı da ona keza ve işin ticari zararı milyar dolarları aşmaktadır. Aşının ve tedavinin henüz bulunmadığı virüsün etkileri günden güne değişebilmektedir. Virüs, evrim geçirmekte ve mevsimlere göre kendini şekillendirmektedir. Türkiye’de ve dünyada korona virüs cinsel hayat ile alakalı olan bir çok konuyu etkilemiştir. Evlilik dışı yaşanan ilişkilerde %50ye varan düşüşler yaşanmakta ve aynı zamanda evlilerin dahi zihinsel olarak rahat olamadıkları işin eşleriyle yakınlık kurmaları zorlaştı. Her yönden hayatı olumsuz etkileyen virüsün etkilerini uzun süre daha görecek gibiyiz ve buna istinaden alınan önlemlerin bir an önce daha da arttırılması gerekiyor. 

Olumsuz yönde etkilenen seksüel yaşamın insanlara tesiri fiziksel ve zihinsel olarak ortaya çıkmaktadır. Yetişkinlerin sağlıklı düşünmesi için aktif cinselliği yaşamaları gerekiyor ve bu durumda biraz zor gibi görünmektedir. Dışarıya çıkan ve virüsü kapma tehlikesi bulunan insanlar, aile fertleriyle yakınlaşmaya korkar hale geldi. Büyükler çocuklarından uzak kalmakta ve aradaki sosyal mesafe günden düne de açılacak gibi duruyor. Seksüel hastalıklardan korkarken, şimdi Covid-19 bulaşıcı salgın hastalığının etkilerini yoğun olarak yaşar hale geldik. Ölümcül riski olan hastalık herkesi psikolojik yönden etkiledi ve bu toplumsal olarak bilinçlenmeye dayalı bir süreç olması gerekirken salgının rakamları kontrol altına alınamadım. Buna istinaden korona virüs cinsel hayat bağdaşımında; yakınlık kurmak, sohbet etmek, erotizmi yaşamak ve her anlamda birleşmeye giden yolda atılan adımlardaki azalma negatifliğin göstergeleridir. 

 

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


  • © 2019, GeySohbet.Net - Tüm Hakları Saklıdır. Gay Sohbet.