Gebelikte Cinsellik | Hamileler ve Eşler Dikkat!

Gebelikte Cinsellik | Hamileler ve Eşler Dikkat!

Gay Sohbet     10-07-20     Gebelikte Cinsellik     Gebelikte Cinsellik | Hamileler ve Eşler Dikkat!     112 Defa Okundu

Gebelikte cinsellik, hamileler ve eşler için dikkat isteyen önemli süreçlerden biridir. Fakat özellikle belirtmeliyiz ki; hamilelik sürecinde ilk dönemlere dayanan düşük tehdidi yok ise cinsel ilişkiye girmek düşüğe neden olmaz. Yanlış korkulardan ve ön yargılardan uzaklaşmak adına, gebe bayanların ve eşlerinin uzman tavsiyelerine uyması şarttır. Kulaktan duyma bilgiler bu süreci kötü etkileyebilir ve fazlasıyla hassas dönemde psikolojik açıdan da bireylerin birbirini motive etmesi şarttır. Kadınların fazlasıyla karmaşık olduğu dönemlerdir ve bedensel değişimlerin çok olduğu süreçte yeni yaşam biçimine adaptasyon başlayacaktır. Yanlış bilgilendirmelerin ve hatalı bilgilerin, henüz doğmamış bebeği korumak adına uygulanması halinde ortaya çıkan sonuçlar istenmeyen türden olabilir.

Gebelik döneminde cinsel hayat sona ermeli mi? Gebeliğin cinselliğe olan etkisi bir hayli fazladır, çünkü kadınların vücutlarındaki değişim bir çok konuda etkili olmaktadır ve öte yandan psikolojik hassaslık da buna eklenmelidir. Rahime düştüğünde tutunana embriyo, hamileliğin başlangıç sürecini ifade eder ve kadın gebe olup olmadığını ancak 2 – 3 hafta zaman zarfı içinde anlayabilir. Haliyle gebelikte cinsellik, eskiye nazaran daha az yaşanmaya başlar ve belirli kurallar çerçevesinde gerçekleşir. İlk dönemler cinsel yaşamda fazlasıyla risklidir, fakat gebeliğin başlaması açısından hiçbir sorun teşkil etmemektedir. Hamilelik teşhisi konduktan sonra seksüel yaşamdan uzak olmak şart değildir, kişilerin kendi inisiyatifine kalmıştır ve bu sürecin doktorların söylediklerine göre uygulanması önemlidir. 

Gebelikte Cinsellik Hamileler ve Eler Dikkat

Gebelikte Cinsellik Hamileler ve Eler Dikkat

Gerektiğinde psikolojik destek alınabilir, aynı zamanda ilerleyen dönemlerde ilişki sayısında sınırlama yoktur. Ayrıca orgazm, anne ve bebek için hiçbir risk oluşturmaz. İlişkiye girmek ve seksüel yaşamda aktif olmak erken doğuma neden olmaz. Orgazm sürecinde vücutta salgılana endorfin hormonu, anne karnındaki bebek içinde faydalıdır ve gebeliğin olumu yönde etkilenmesini sağlamaktadır. Hamileliğin son dönemlerinde karnın iyice büyümesi taşınan ağırlığı arttırır ve vücut direncini düşürebilir. Buna bağlı problemler ortaya çıkacaktır ve anne adaylarının hamilelik sürecinin son dönemlerinde iyice hareketsiz kaldığı görülmektedir. Fiziksel ve zihinsel açıdan hamile kadınlar psikolojik desteğe ihtiyaç duyar. Bu süreçte eşlerin ve yakın kişilerin faktörü büyük olacaktır, gebelikte cinsellik tek başına yaşanan bir süreç asla değildir. Bebek ve anne sağlığını tehdit eden riskleri, hamileliğin ilk günlerinde öğrenmek şarttır.

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


  • © 2019, GeySohbet.Net - Tüm Hakları Saklıdır. Gay Sohbet.