Cinsel yaşam, insan hayatında ergenlikten itibaren ön plana çıkmaya başlar ve cinsiyete göre menopoz ya da andropoz dönemine kadar sürükleyici şekilde aktifliğini korur. Cinsellik eğitimi ailede başlar, okulda devam eder ve sosyal çevreyle birlikte gelişir. Son dönemlerde artan kaynaklar ve teknolojinin gelişmesiyle cinselliğin gizemli sırları çözülmektedir. 7’den 70’e herkesi ilgilendiren kavram hayati önem taşımaktadır. İnsan doğar, büyür ve hayatına devam etmek zorunda olduğu için yaşama dört elle sarılmalıdır. Sağlıklı cinsel yaşama sahip olan bireylerin hayatlarında daha başarılı oldukları doktorlar tarafından söylenmektedir. Düşünce gücünü, beyni ve fiziksel kuvvetin gelişiminde cinselliğin önemi bir hayli fazladır. Erkekler ve kadınlar, sağlıklı cinselliği hayatlarında var etmek ve bu güvenli eşeysel yaşamı sürdürmek için anlayışlı olmak zorundalar. 

Cinsel Yaşam
Cinsel Yaşam

Kadınlarda cinsellik, ailede başlayan eğitimle başlamaktadır ve doktor tavsiyelerine uymanın önemi her yaş daha da ortaya çıkar. Google gibi devasa arama motorlarında, Türkiye’nin ve Dünya’nın en meşhur sağlık uzmanlarının yönlendirmeleri dikkate alınmalıdır. Bu konuda çeşitli kaynaklar araştırılabilir ve insanlarda cinsel yaşam hakkında genel bilgiye sahip olmak için güvenilir kaynaklar ele alınmalıdır. Bebeklikten çocukluk evresine geçene kadar bireylerin tümü bilgilendirilmeli ve bu konularda eğitim şarttır. Eşeysel hayat denildiğinde ilk olarak akla gelen aile eğitiminde doğru bilinen yanlışlardan kaçınılmalı ve sağlıklı zihinlere sahip bireylerin yetiştirilmesi için gereken tecrübeye sahip olmak önemlidir. Türkiye’de her geçen gün daha da ön plana çıkan kadın ve erkek cinselliği hakkında birbirinden deneyimli doktorların tavsiyeleri göz önüne alınarak eğitim verilmelidir. 

Cinsellik Hakkında

Erkeklerde cinsellikküçük yaşlardan itibaren hissedilmeye başlanan temel duyguların açığa çıkmasıyla belirginleşir ve eşeysel yaşamın ergenlik çağlarında üst düzey hale gelmesi kaçınılmazdır. Kadınlarda menopoz ile son bulan cinselliğin erkeklerde de andropoz döneminde bitmesi gündemdedir. Hayatın en önemli kavramlarından olan ve evliliği muazzam derecede ayakta tutmaya yarayan eşey kavramı, fazlasıyla dikkat isteyen nüansların bütününü ele almakla alakalıdır. Evli çiftlerin birbirleriyle kuracağı diyalogdan göz temasına, sohbetten empatiye kadar cinselliğin önemi her gün anlam kazanmaktadır. SAGLIK IX cinsel yaşam rehberi olarak, güvenilir kaynaklardan ve işinde uzman doktorların sunduğu bilgilerden toparlanarak derlenen bilgilerin, özgün olarak aktarılmasını hedefler. 

Cinsellik Yaşamı

Sohbete katılın

1 yorum

  1. Bitkisel kürler ile tedavi edilen hastalarda ne tür bitkisel kürleri kullanmalıyız.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.