Uzmanlara Göre; Cinsel Yaşamları Kısıtlayan Korona Virüs

Uzmanlara Göre; Cinsel Yaşamları Kısıtlayan Korona Virüs

Gay Sohbet     26-07-20     Cinsel Yaşam, Korona Virüs ve Cinsellik     Uzmanlara Göre; Cinsel Yaşamları Kısıtlayan Korona Virüs     97 Defa Okundu

Cinsel yaşam aktivitelerini kısıtlayan korona virüs, tedavisi bulunmadıkça olumsuz etkilerini yaymaya devam ediyor ve bunu son dönemlerde fazlasıyla görmekteyiz. Seksüel yaşamında başarılı ve aktif olmak isteyenlerin ise akıllarında bir çok soru işareti oluşmaktadır. Şu an dahi evinde ailesiyle sosyal mesafeyi koruyan onlarca kişi var ve bu konuda kimsenin elinden bir şey gelmiyor. Bazı çiftlerin yataklarını ayırdıkları ve 2 – 3 aylık süreçte birbirleriyle yakın temas kurmadıkları bilinmekte. Fakat tedbiri elden bırakmamakta fayda var ve covid-19 seksüel hayatları negatif etkilese dahi isteğin bitmemesini sağlayacak etkenleri unutmamak gerekiyor. 

İlişkiye renk katmak önemli, sadece dokunmak ve ten uyumunu sağlayarak ilişkiye girmek gibi eylemleri gerçekleştirmeden de kişiler birbirine karşı verdiği önemi belli edebilir. Partnerlik ciddi bir müessese ve erotizmin ne denli özel bir kavram olduğunu anlamak gerekir. Cinsel sağlık uzmanları, bu gibi konular hakkında her gün açıklama yapıyor ve bu süreci en hafif hasarla atlatmak gerektiğini söylüyor 

Doktorların tavsiyelerine uymak, onların verdiği bilgileri hayata geçirmek ve ciddi anlamda benimsemek şarttır. Seksüel yaşam ve kovid19, farklı etkileri beraberinde getirdiği için önlem alınması şarttır. Üstelik kişilerin bulaşıcı hastalıklardan korunmayı önemsemesi lazım ve bu kuralların başında sosyal mesafeyi koruyarak maske takmak gelmektedir. Eşeysel sağlığın uzmanları; cinsel yaşamları kısıtlayan korona virüs dese dahi, çözümlerini de beraberinde getiriyorlar ve bu özlem hissinin vuslatla birleşmesini tetikleyecektir. 

Sağlık uzmanları Covid-19 ve seks hayatını araştırdı

Uzun zamandır evli olanların yaşadığı monotonluk yada çiftlerin arasındaki farklı problemlerden dolayı oluşan soğuma hissi, korona virüs ile daha da belirgin hale geliyor. C. Sağlık uzmanları Covid-19 ve seks hayatı bağdaşmasını araştırdı. Cinselliğin ne denli önemli bir kavram olduğunu gün yüzüne çıkardılar ve bu gibi konularda profesyonellerin uyarılarını dikkate almak şarttır. 

Kusursuz çiftlerin dahi birbirleriyle olan bağlarını etkileyen corona virus, aynı zamanda kişilerin daha fazla değerli olduğunu anlamalarına sağladı ve yaşanan can kayıpları bunun en önemli örneğidir. Doktorlar ve Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), yaptıkları açıklamalarda cinsel yaşam ve korona virüs hakkında bilgiler veriyor. Virüsü her geçen gün daha fazla tanımaya başlıyor ve hakkında farklı bilgiler ediniyoruz. Buna istinaden sağlıklı cinsel yaşama sahip olmak isteyenler, virüs önlemlerini alarak bu düşünceyi benimsemeli ve hayatında bir rutin haline getirmelidir. 

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


  • © 2019, GeySohbet.Net - Tüm Hakları Saklıdır. Gay Sohbet.