Kurban Bayramında Korona Virüs (Civod-19) Kısıtlamaya Neden Olacak?

Kurban Bayramında Korona Virüs (Civod-19) Kısıtlamaya Neden Olacak?

Gay Sohbet     23-07-20     Covid-19     Kurban Bayramında Korona Virüs (Civod-19) Kısıtlamaya Neden Olacak?     98 Defa Okundu

Kurban bayramında kısıtlama var mı? Korona virüs (covid-19) kısıtlamaları bayramda da devam edecek mi? Hafta sonu sokağa çıkma yasağı olacak mı? Bu soruların yanıtları, bayrama 7 – 10 gün kala belli olacak. Tüm dünyada ölümlerin sayısı artmakta ve hastalık her geçen gün daha hızlı yayılıyor. Buna istinaden korona virüsün etkilerini Türkiye’de de görmek mümkündür ve sosyal mesafe yeteri kadar korunmazsa yasak ilan edilebilir. Maske kullanımı zorunluluğu beraberinde birbirinden farklı bahaneleri üretti. İnsanların bazıları, kendi sağlıklarını hiçe saydığı gibi diğer kişilerin sağlığını da düşünmüyor. Corona virus, yayılma hızı çok hızlı bir hastalık ve bu virüsten kurtulmak oldukça zor. 

Sokağa çıkma yasağı kurban bayramında olacak mı belli değil. Fakat şu an için yapılan açıklamalarda herhangi bir kısıtlamanın söz konusu olmadığı belirtiliyor. Bu herkesin rahatlayacağı anlamına gelmiyor ve en önemlisi insanların daha da dikkat etmesi gerektiğine işarettir. Beklenmedik artışlar ve tek bir yerde yayılım dahi insan hayatını resmen felç edebilir. Bayramda sokağa çıkma yasağının ilan edilmesi ticari ve sosyal yönden herkesi olumsuz yönden etkileyecektir. Sağlık bakanlığı, korona virüsün bayramı etkileyip etkilemeyeceğini şu an için bilinmiyor diye bir açıklamada bulundu. Fakat gerekli önlemler alınmakta ve maskesiz dolaşmak kesinlikle yasaktır. 

Bayramda sokağa çıkma yasağı olur mu? 

Gündemde, sokağa çıkma yasağının bayramda uygulanıp uygulanmayacağı var. Fakat bunu öğrenmenin tek yolu bayramın haftasını beklemektir ve ona göre tedbiri önceden almaktır. Herkesin dikkatli olması gereken süreçte, kısıtlamaların oluşmaması için pandemi kurallarına uymaları gerekiyor. Korona virüsün bulaşmaması ve yasakların uygulanmaması için gerekli kurallar; 

  • Maske takma zorunluluğu, (kurallar uygun üretilmiş maskelerin ağızı ve burnu tam kapatacak şekilde takılması) 
  • Sosyal mesafe, (insanların arasında en az 1,5 – 2 metre mesafe olması) 
  • Dezenfektan ve temizleyici kullanımı, (ellerin sıkça yıkanması ve gerekli görüldüğünde dezenfekten kullanarak temizlenmesi) 
  • Toplu taşımalarda yan yana oturmamak, (otobüs, metro, dolmuş, tramvay, vapur, uçak ve diğer toplu taşıma araçlarında 1er kişi aralıklı oturma şartı getirildi) 

Bayramda sokağa çıkma yasağı olabilir, bunun hiçbir garantisi yok ve korona virüs insan hayatını olumsuz etkilediği için herkes kurallara uymak zorundadır. Covid-19 (corona virus) bulaşıcı hastalık, kurban bayramında uyulacak kurallar ve uyulacak yasaklar gibi bir çok değişikliği hayatımıza sokmuş bulunmakta. 

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


  • © 2019, GeySohbet.Net - Tüm Hakları Saklıdır. Gay Sohbet.