Korona Virüs Okulların Açılacağı Tarihi Değiştirecek mi?

Korona Virüs Okulların Açılacağı Tarihi Değiştirecek mi?

Gay Sohbet     08-08-20     Covid-19     Korona Virüs Okulların Açılacağı Tarihi Değiştirecek mi?     94 Defa Okundu

Kovid-19 (corona virus) hastalığı yaygın ve bir o kadarda tehlikelidir. Korona virüs okulların açılacağı tarihi değiştirebilirMilli Eğitim Bakanı da bu konu hakkında açıklamalarda bulundu ve en sıkı tedbirler alınmakta. Fakat her ne olursa olsun yine de riskli bir durum oluşturmakta ve Türkiye’deki on binlerce öğrencinin sağlığı söz konusudur. Öğrencilerden birine dahi covid19 virüsü bulaşırsa ailelerine ve yakın temas halinde olacakları herkese bulaşma riski vardır. Sağlık bakanı Fahrettin Koca, korona ve eğitim hakkında bilgiler verdi. 202 yılında Ağustos ayının son haftası baz alınarak okulların açılıp açılmayacağına karar verilecek. Lakin burada söz konusu olan öğrencilerdir ve bu gibi kararlar verilirken her daim 3 yada 4 farklı plan hazırda bekletilir. 

Okullar korona virüsün durumuna göre açılacak yada açılmayacak. Uzaktan eğitim verilmesi de mümkün ve bunun üzerine çalışmalar yürütülmekte. Her geçen gün gündem konusu olmaya devam eden okulların açılması, tüm öğrencileri ve velileri ilgilendirmektedir. Bunun yanı sıra, okula giden kişilerin virüsü kaparsa alınacak önlemler ve pandemi sürecinde dikkat edilmesi gereken her şeyi ön plana çıkarmaktadır. Türkiye’de okulların açılacağı tarih şu an için Ağustostan sonra olarak belirlendi ve bu tarihin değişmesi mümkündür.  

Covid-19 ve eğitim

Okulların açılması ne kadar mantıklı? Uzaktan eğitime yönelmemek öğrencilere neler kaybettirir ve kazandırır? Güvenilir ve sağlıklı eğitim için temel koşullar nasıl oluşturulmalı? Korona virüs tüm dünyayı etkisi altına almaya devam ederken eğitim için farklı çözümler neden üretilmiyor? Amaç sadece klasik okul eğitimini vermek gibi görünüyor ve bu ne denli yeterli? Erkek ve kız öğrencilerin korona virüsten korunmak için nelere dikkat etmesi gerekiyor? Bu gibi eğitimler doğru düzeyde verildi mi? 

Akıllarda oluşan bir çok soru işareti Covid-19 ve eğitim ikileminde insanları şüpheye düşürmektedir. Milli Eğitim Bakanı, okulların açılacağı tarihi söyledi ve 4 farklı planımız var dedi. Lakin bu planların yeterlilik durumları neler ve gerekli önlemler alınmadıysa sonucu kötü olabilir. Tüm bireylerin dikkat etmesi gerekiyor ve korona virüs okulların açılacağı tarihi değiştirecek mi göreceğiz. Erkek ve kadın sağlığı, kovid-19 ile risk altında ve gelecek nesilleri de koruma altına almak adına en ufak riski dahi ortadan kaldırmalıyız. 

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


  • © 2019, GeySohbet.Net - Tüm Hakları Saklıdır. Gay Sohbet.