Kadın Cinsel Sağlığı Evlilikte ve Sosyal Yaşamda Ön Planda

Kadın Cinsel Sağlığı Evlilikte ve Sosyal Yaşamda Ön Planda

Gay Sohbet     07-07-20     Kadın Cinsel Sağlığı     Kadın Cinsel Sağlığı Evlilikte ve Sosyal Yaşamda Ön Planda     94 Defa Okundu

Kadın cinsel sağlığı, evlilikte ve sosyal yaşamda ön plandadır. Hastalıklar, korunma yolları, belirtileri, tedavi yöntemleri, olumlu ve olumsuz sonuçları bayan cinselliğini etkilemektedir. Türkiye ve diğer dünya devletlerindeki doktorlar, cinsellik hakkında en önemli bilgileri gün yüzüne çıkarmaya devam etmekte. Cinsel yollarla buluşan hastalıklardan bazıları; 

  • Frengi, 
  • Gonore, bakteri hastalığı (bel soğukluğu), 
  • HPV enfeksiyonu, 
  • Klamidya, 
  • Hepatit B, 
  • Trikomonas, 
  • Uçuk, 
  • Molluskum Kontagiozum, 
  • HIV / AIDS ve diğerleri… 

Sağlıklı yaşamın sırlarından biri de mutlu cinselliktir. Doktor tavsiyelerine uymak gereklidir, aynı zamanda belirtileri hissedildiği zaman kesinlikle göz ardı edilmemelidir ve gerekli tetkiklerin yapılması için doktora gidilmelidir. Günümüzde seksüel yaşamın önemi her geçen gün ortaya çıkmaktadır ve ergenlikten menopoz dönemine kadar olan yaşlarda dikkat edilmelidir. 

Sosyal çevrede, ailede ve okulda verilen eğitim, deneyimle birleştiğinde bilinç ortaya çıkmaktadır. Fakat toplumun farklı kitlelerinde bu tarzda yetişkin içerikleri kısıtlama yoluna gidilmekte ve bireylerin tecrübeleri olmadığı için sağlıklarından olduğu gözlemlenmektedir. Uzman doktorların yorumları, paylaşımları ve verdikleri bilgiler, evli yada gebe kadın cinsel sağlığı hakkında önem arz etmektedir. Farklı yaş gruplarından insanların yani gençlerin ve yetişkinlerin doğum kontrol konusunda bilinçlendirilmesi şarttır. Bunun en yaygın örnekleri erken yaşta anne olan kişilerde gözlemlenir ve prezervatif kullanımı ilişkilere göre şart olmalıdır. Güncel seksüel sağlık bilgilerine ulaşmak ve okuyup anlamak tüm bireylerin ortak sorumluluklarındandır. Ailenin, çevrenin ve bilinçli kişilerin çevresine daha fazla faydası olacaktır. 

Kadın Cinsel Sağlığı Evlilikte Ve Sosyal Yaşamda Ön Planda

Kadın Cinsel Sağlığı Evlilikte Ve Sosyal Yaşamda Ön Planda

Kürtaj, doğum kontrol, hamilelik, rehabilitasyon ve hastalık esnasında yardım tıbbi müdahale gerektirmektir, aynı zamanda bayanların cinsellik yönünden soyutlanmamaları önemlidir. Mutlu evliliğin, ebeveyn olmanın ve en önemlisi sağlıklı yaşamın çokta gizemli olmadığı orta çıkmaktadır. Cinsellik denildiğinde akıllara gelen ilk olarak kişilerin birbirleriyle yaşadıkları özel ilişkidir. Doğru bilinen yanlışlardan biri de budur ve insan hayatında cinselliğin önemi ciddi anlamda büyüktür ve sosyalleşmeye kadar etkisi vardır. Genç, yetişkin, yaşlı, hamile yada okul çağı sonrası kadın cinsellik sağlığı, dikkat edilmezse kötü sonuçlar doğurabilir ve yaşamsal faktörleri barındıran cinsel kavramlar hayatımızın olmazsa olmazlarıdır. Jinekologlar, üroloji uzmanları ve bu alanda hizmet veren doktorlar, verdikleri tavsiyeler ve bilgilerle sağlıklı cinselliğin kişileri ve en önemlisi aileleri nasıl etkilediğini anlatmaktadır. 

 

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


  • © 2019, GeySohbet.Net - Tüm Hakları Saklıdır. Gay Sohbet.