Kadın Cinsel Sağlığı Evlilik Öncesi Eğitimin Önemi 

Kadın Cinsel Sağlığı Evlilik Öncesi Eğitimin Önemi 

Gay Sohbet     17-07-20     Cinsel Sağlık Eğitimi, Kadın Cinsel Sağlığı     Kadın Cinsel Sağlığı Evlilik Öncesi Eğitimin Önemi      106 Defa Okundu

Kadın cinsel sağlığı, evlilik öncesi eğitimin önemi ve bilinçli ebeveynler sayesinde koruma altına alınabilir. Hastalıklardan ve diğer dış etkenlerden etkilenmemek önemlidir. 2020 yılında Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), kadınların seksüel yaşamlarında fazlasıyla dikkatli olmalarına yönelik açıklamalarda bulundu. Bilinçli olarak yaşanan erotizm, öncelikli olarak sağlıktan ve temizlikten geçmekte. İlişkilerin bir çoğunda dikkat edilmeyen hijyen konusu, farklı hastalıkların oluşmasına ve aynı zamanda bulaşmasına neden olmaktadır.  

Mikroplar ve bakteriler, en çok tuvaletlerden insan vücuduna geçmekte. Seksüel birleşme sonrasında bu mikropların kişiden kişiye yayılmasını önlemek çok zordur ve bunun için en baştan önlem alınmalıdır. Doktorların tavsiyelerini dikkate almak ve söylenenleri uygulamak, sağlıklı cinsel yaşamın ilk kuralıdır. Evliler bu konuda biraz daha bilinçli olabilir, fakat evlilik öncesinde yaşanan ilişkilerin insan sağlığını olumlu yönde etkilemediği kanıtlanmıştır. Sağlıksız ve temiz olmayan kişilerden uzak durulması şarttır.  

kadın cinsel sağlığı evlilik öncesi eğitimin önemi

kadın cinsel sağlığı evlilik öncesi eğitimin önemi

Güvenilir ilişkiyi yaşamak, temizlik kuralarına dikkat etmek ve sağlıklı erotizmi klişe haline getirmemekle alakalıdır. Cinsel sağlık uzmanları, eğitimin önemini vurgulamakta ve ailede başlayan bu eğitim, okulda ve sonrasında sosyal çevrede devam etmektedir. Mikroplardan ve bakterilerden dolayı oluşan kadın hastalıkları, ileride üremeyle alakalı sorunlara yol açabilir. Hatta bazıları gebelikte düşük ve diğer problemlerin habercisi anlamına gelebilir. 

SAĞLIKLI CİNSEL YAŞAM 

Türkiye’de ve Dünya’da sağlıklı cinsel yaşam denildiğinde ilk olarak akıllara gelen şey kondomla ilişkiye girmek oluyor. Fakat doğru bilinen yanlışlardan bir tanesi budur! Dikkate alınmayan seksüel birleşmeler yüzünden bir çok hastalık türü ortaya çıkmakta ve yayılmaktadır. Bir kişinin hastalığı 10larca kişiye yaya bileceği göz önünde bulundurulmalıdır. Kontrolsüz şekilde yaşanan ilişkiler, kadın cinsel sağlığı için büyük tehdit oluşturmaktadır ve üroloji uzmanları bu hususta uyarılarda bulunmaktadır.  

Seğirme, AIDS, Hepatit, HIV, genital bölge akıntısı ve kötü kutu, ayrıca farklı bulaşıcı özelliklere sahip mantarlar da kadınların cinsel hastalıkları arasındadır. Cinsellik, insan hayatında önemli yere sahiptir ve mutlu evliliğin gizli sırrıdır. Sağlıklı gebelik ve üreme organlarında aynı zamanda hormonlarda dengeyi korumak istiyorsanız verilen önerilerin tümünü dikkate alın. Kadın cinsel sağlığı evlilik öncesi eğitimin önemi büyüktür, her geçen gün artan hastalık sayısı ve türleri ile alakalı bilinçlenmek şarttır. Sağlık uzmanlarının ve bu branştaki doktorların tavsiyelerine uymak, mutlu seksüel hayatın oluşmasındaki etkendir. 

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


  • © 2019, GeySohbet.Net - Tüm Hakları Saklıdır. Gay Sohbet.