Hamileler İçin Cinsel Yaşam ve Korona Virüs Tehdidi

Hamileler İçin Cinsel Yaşam ve Korona Virüs Tehdidi

Gay Sohbet     30-07-20     Gebelikte Cinsellik, Korona Virüs ve Cinsellik     Hamileler İçin Cinsel Yaşam ve Korona Virüs Tehdidi     99 Defa Okundu

Hamileler için cinsel yaşam ve korona virüs tehdidi, yakınlaşmanın doğuracağı etkilerle ortaya çıkmaktadır. Türkiye’de seksüel yaşam bilincine yeteri kadar önem gösterilmediği bir gerçek ve bu konuda DSÖ yani dünya sağlık örgütü açıklamalar yapmaktadır. Hamile bayanların cinsel ilişkiye girmesini riski kulan belirli durumlar olmaktadır ve bunların dışındaki süreçlerde ilişki yaşanması herhangi bir sorun teşkil etmez. Fakat Türkiye’yi ve diğer dünya milletlerini etkisi altına alan Covid-19, ciddi anlamda risk taşımaktadır ve bir çok ülkede ikinci dalga başlamış durumdadır. Buna istinaden kişiler temas haline geçme konusunda acele etmemelidir ve dikkat elden bırakılmamalıdır. Korona virüsün bulaşma riski göz önünde bulundurulmalı ve hamilelerde cinsel sağlık ön planda tutulmalıdır. 

7den 70e tüm yaş gruplarını, hatta ufak bebekleri dahi etkileyebilen bu bulaşıcı virüs ölümcüldür. Fakat bazı hastalar sadece taşıyıcı olmaktadır ve bulaştırıcı özellikleri ciddi anlamda farklıdır. Ateşi yüksek olmayan ve klasik korona virüs belirtilerini göstermeyen vakalarda var, özellikle bunlara dikkat etmek önemlidir. Herkes covid-19 olmaya adaydır, buna istinaden cinsel ilişki konusunu ikinci plana almak gerekir ve özellikle gebe kadınlar corona virus faktörünü ekstra önemsemelidir. Hassas oldukları dönemde sağlıklarına dikkat etmeli ve yaşadıkları sürecin psikolojilerini de etkilediğini düşünürsek burada görev tüm aile bireylerine düşüyor. Gebelikte cinsellik ve Covid-19 ikisi bir arada ciddi tehlikelere yol açabilir.  

Covid-19 & Gebelikte Cinsellik

Erkekleri ve kadınları etkileyen bulaşıcı virüs Covid-19, dünya genelinde 15.000.000’dan fazla kişinin hastalanmasına sebep oldu. Ayrıca bu rakam artmaktadır ve dikkat edilmediği müddetçe yayılmaya da devam edecektir. Bilinçli aile ve toplum olmak önemli, çünkü toplumun en küçük yapı birimleri olan aileler milleti oluşturmaktadır. 

Gebelik döneminde seksüel yaşam biraz sönük olabilir, bunun hiçbir zararı yok ve özellikle korona virüslü günlerde ekstra dikkat edilmelidir. Çiftler birbirlerini uyarmalı, bilinçli ailenin oluşması bu yönde etkilidir ve aynı zamanda kendi çevrelerini de bilinçlendirmelidirler. Korona virüs cinsel yaşamı olumsuz etkileyebilir, fakat bu sürekli böyle gidecek anlamına gelmiyor. Hamileler için cinsel yaşam ekstra dikkat edilmesi gereken bir süreçtir ve korona virüs tehdidi de varken yakınlık kurmak ikinci planda olmalıdır. 

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


  • © 2019, GeySohbet.Net - Tüm Hakları Saklıdır. Gay Sohbet.