Eşcinsel Seksüel Yaşamında Korona Virüs Etkileri

Eşcinsel Seksüel Yaşamında Korona Virüs Etkileri

Gay Sohbet     04-08-20     Eşcinsel Cinsel Sağlık, Korona Virüs ve Cinsellik     Eşcinsel Seksüel Yaşamında Korona Virüs Etkileri     90 Defa Okundu

Eşcinsel seksüel yaşamında korona virüs etkileri bir hayli fazla… Kişilerin kendilerine normalden daha fazla dikkat etmeleri gerekiyor ve eşeysel yaşam ikinci planda olmalıdır. Covid-19 dünyanın genelinde 16 milyondan fazla kişinin rahatsızlanmasına neden oldu. Hal böyle olunca pandemi süreci uzatıldı ve sosyal mesafe kuralları açığa çıktı. LGBTI toplulukları, korona virüs hakkında birbirinden farklı açıklamalarda bulundu ve bunların hepsi sağlıklı hayatın sürdürülebilir olmasına yöneliktir. 

Günümüzde Türkiye’de binlerce eşcinsel vatandaş var, kendilerini ifade etmeyen ve gizliliği tercih eden kişilerin sayısı çoğunluktadır. Herkesin görüşüne ve tercihine saygı göstermek erdemliktir. Özgür bir ülke olan Türkiye’de, eşcinsellerin sağlığı ve cinsel yaşamları hakkında bir çok şey muamma olarak gösterilmektedir. Lakin bunun en önemli nedenlerinden biri de corona virus etkisidir ve günümüzdün en önemli konuları arasında vardır. 

Kadınların ve erkeklerin, eşeysel yaşamlarında evlilik dışı ilişkilere dikkat etmeleri gerekmektedir. Prezervatif kullanarak bu tarzda birleşmelerin yaşanması şarttır ve en önemlisi korona mikrobunun bulaş özelliğinin olduğunu unutmamaktır. Türkiye’de her geçen gün vaka sayıları düşüyor olabilir, fakat yaz ayları etkisini yitirmeye başladığında Covid-19 hastalığının daha fazla yayılacağı söylenmekte ve doktorların tavsiyeleri dikkate alınmalıdır. 

Eşcinsel sağlığı hakkında internet üzerinde sadece belirli kaynaklar var ve onların bir çoğu da yıllardır hizmet vermekte.  

Sağlık IX platformu, dünya üzerinde yaşayan her insanın sağlığın detaylarını öğrenmesine yönelik paylaşımlarda bulunmayı prensip edinmiştir.  

Eşcinsel sağlığı

Cinsel seçimlerine göre bireylerin sınıflandırılması tamamen hatadır. Eşcinsel sağlığı, ilişki türlerine göre dikkat edilmesi ve korunma yöntemleri kişilere özel olan bazı ana ögeleri ön planda tutmayı önemsemelidir. Güvenli ilişki, güvenilir sosyallik ve sağlıklı yaşam… Bunların  insan hayatının temelini oluşturmakta ve sağlık kuruluşlarının uyarılarını dikkate almak gereklidir. 

Türkiye’nin bir çok ilinde vaka sayıları yeniden artmaya başlayabilir uyarıları geliyor. Buna istinaden sosyal çevreye karşı daha dikkatli ve temkinli yaklaşmak gerekmekte. Çünkü sosyal çevrenizdeki insanların kimlerle, nerede ve ne zaman görüştüklerini bilmenize imkan yok. Eşcinsel cinsel sağlığı, korona virüs etkilerinden korunmaya dayalı kurallar bütünün bir ögesidir ve herkesin uyması gereken zorunlu şartlar vardır.  

LGBTI bireyler için cinsellik, sağlıklı birleşme ve güvenilir sosyal çevre fazlasıyla önemlidir. 

 

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


  • © 2019, GeySohbet.Net - Tüm Hakları Saklıdır. Gay Sohbet.