Covid-19 Öncesi ve Sonrası Erkek Cinsel Sağlığı

Covid-19 Öncesi ve Sonrası Erkek Cinsel Sağlığı

Gay Sohbet     15-07-20     Covid-19, Erkek Cinsel Sağlığı     Covid-19 Öncesi ve Sonrası Erkek Cinsel Sağlığı     113 Defa Okundu

Covid-19 öncesi ve sonrası erkek cinsel sağlığı, her bakımdan olumsuz yönden etkilendi ve dünya üzerinde bunun tesirini görmeyen 1 kişi bile yoktur. 2019’un Kasım ayına kadar oldukça sosyal olan dünya, artık yerini mesafeli olmaya bıraktı ve aynı zamanda maske kullanımı yoğun olarak artmıştır. Tüm yüzlerde maske var ve bu bir zorunluluktur, çünkü bulaş riski olan korona virüs ölümcüldür. Tek bir kişi, Türkiye’de yaklaşık olarak 300 – 350 kişiye bu hastalığı bulaştırabiliyor. Bilim kurulu üyelerinin yaptığı açıklamalar bu yönde ve elle tutulur net bilgilere ulaşılmış değildir. Mesafelerin insanların aralarını açtığı şu günlerde diyalog kurmak, sosyal ortamlara dahil olmak ve arkadaş edinmek bir hayli zor hale geldi. Hatta imkansız dahi denilebilir. Bu yüzden insanlar sanal ortamları tercih ediyor ve sosyal medya platformlarının kullanımında patlama yaşandı. Erkeklerin seksüel hayatlarındaki pasiflik buna bağlı olarak gelişen durumdur ve yaşanamayan erotizm ciddi sorunlara yol açabilir. Elbette her şeyin başı sağlık, fakat korona virüs ile erkekler cinsellikten ve beraberinde yaşanacak her türlü eşeysel eylemden geri kaldı. 

Covid-19 öncesi ve sonrası erkek cinsel sağlığı

Covid-19 öncesi ve sonrası erkek cinsel sağlığı

Erkeklerin korona virüs sonrası seksüel yaşamları 

Her erkeğin tercih ettiği ve aklında oluşturduğu kadın profili vardır. Evli olanlar eşlerini ve hayatlarında biri olmayanlar ise aklında oluşturduğu profillere göre hareket eder. Fakat artık cinsellik algısı tamamen değişmeye başladı ve hayatımıza giren Covid-19, erotizmi neredeyse unutturdu diyebiliriz. Aktif seksüel hayata sahip kişiler dahi evlerine kapanmak zorunda kaldı ve bu gibi durumlar zihinsel sağlığı da olumsuz yönde etkilemektedir. Kurallara uymayanlar ve korunmak yerine sosyal ortamlara girme eğiliminde bulunanlar dikkat etmelidir. Şakası olmayan bir hastalık ve bulaşıcı özelliği sayesinde bir çok kişi zarar görebilir. Erkeklerin korona virüs sonrası seksüel yaşamları negatif etkilere maruz kalıyor. Covid-19 öncesi ve sonrası erkek cinsel sağlığıbir çok etkenle beraber değişime uğramaya başladı. Öncesinde farklı hastalıklar ve bunlardan korunma yolları ön plandaydı. Fakat artık korona virüsle yaşanan cinsellik, bununla ilgili önlemler gün yüzüne çıkmaya başladı. Çin’de ortaya çıkan virüs tüm dünyaya yayıldı ve halen can kayıplarına neden olmaktadır. Korona virüs (Covid-19) bulaşıcı hastalığı, erkek cinsel yaşamının farklı bir hal almasını sağladı ve en önemlisi insanların arasındaki mesafenin her geçen gün açılmasına neden oldu. 

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


  • © 2019, GeySohbet.Net - Tüm Hakları Saklıdır. Gay Sohbet.