Cinsel Ürünlerden Korona Virüs Bulaşma Riski Var mı? 

Cinsel Ürünlerden Korona Virüs Bulaşma Riski Var mı? 

Gay Sohbet     25-07-20     Covid-19, Korona Virüs ve Cinsellik     Cinsel Ürünlerden Korona Virüs Bulaşma Riski Var mı?      93 Defa Okundu

Cinsel ürünlerden korona virüs bulaşma riski var ve bunun önüne geçmek için belirli kurallara dikkat etmek gerekiyor. İnternet ortamlarında satılan birbirinden farklı seks oyuncağı diye adlandırılan eşyalar, fantezi çamaşırları ve farklı ürünler var. Seksüel ürünlerin arasında; geciktirici, kayganlaştırıcı ve farklı etkilere sahip libidoyu arttıran kimyasallar dahi mevcuttur. Lakin cinsellik kavramını ön plana çıkaran bu ürünleri sertifikasız ve sağlık bakanlığı onaysız yerlerden almak oldukça riskli.  

Merdiven altı diye tabir ettiğimiz güvenilmeyen, sağlıksız ve uzmanların olmadığı yerlerde üretilen eşeysel eşyalar, insan sağlığını ciddi ölçüde tehdit etmektedir. 2019 – 2020 senesinde ortaya çıkan Covid-19, her geçen gün etkisini arttırmakta ve bununla beraber aldığımız risk de fazlalaşmaktadır. Korona virüs bulaşma riskinin olduğu cinsel ürünleri her gün internet ortamlarında; 

  • E-ticaret siteleri, 
  • Sosyal medya platformları, (Twitter, Instagram, Facebook ve diğereri…) 
  • Toplu kısa mesajlar, 
  • WhatsApp ve Telegram grupları, 
  • Erotik ürünler satan mağazalar, (erotic shop) 
  • Şahıs yada kurum WEB siteleri vasıtasıyla satıldığını görmekteyiz. 

Covid-19 bulaşmamış cinsel ürün tedarik etmek 

Covid-19 bulaşmamış cinsel ürün tedarik etmek yada korona virüsün olmadığı seksüel eşyalar diye bir kavram mümkün değildir. Ürünün, üretildiği yerden mağazaya ve sonrasında kargo yolu ile kişilere gelene kadar birkaç farklı el değiştirdiği ortada. Her ne kadar kapalı kutu olsa dahi güvenilirliği sorgulanmalı ve %100 güvenlidir diye düşünülmemelidir. Fakat cinsel ürünleri sipariş verirken birkaç konuya özellikle dikkat etmek şarttır. Korona virüsün bulaşmadığını anlamak ve bunun önlemini almak için referanslı kurumları tercih etmek şarttır.  

Korona virüs ve cinsellik, birbiriyle her anlamda bağı olan iki kavramdır. Sosyal yaşamda, çevrede ve ailede bulaşma riskini arttırmaktadır. İlişkilerde dikkat edilmesi gereken kuralların bir çoğu, seksüel ürünlerin alınıp satılırken de geçerli olmaktadır. Birbirinden farklı eşyanın satıldığı internet ortamlarında güvenilmeyen satıcılar var ve onların yorumları dikkate alınmalıdır. Bu süreçte insanlar bilinçli olmalı ve kendilerine özellikle dikkat etmelidir. Hastalık bir kişiden 100lerce kişiye bulaşabilir ve kesinlikle şakası oktur. Türkiye’de ve tüm dünyada, cinsel ürünlerden korona virüs bulaşma riski vardır. Covid-19 hangi ürünlere bulaşır, nasıl yayılır ve teşhisi kısa sürede nasıl sağlanır gibi bilgileri diğer yazılarımızda paylaşacağız. 

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


  • © 2019, GeySohbet.Net - Tüm Hakları Saklıdır. Gay Sohbet.