Cinsel İlişki Öncesi ve Sonrası Sağlık Kuralları 

Cinsel İlişki Öncesi ve Sonrası Sağlık Kuralları 

Gay Sohbet     12-07-20     Cinsel Hastalıklar, Cinsel Sağlık     Cinsel İlişki Öncesi ve Sonrası Sağlık Kuralları      99 Defa Okundu

Cinsel ilişki öncesi ve sonrası sağlık kuralları ciddi önem taşıyor. Günümüzde evlilik öncesi ilişkilerin yaşı bir hayli düştü ve her gün bu tarzdaki olaylara şahit oluyoruz. Fakat seksüel yaşam, insan hayatında büyük bir bölümü kaplamaktadır ve iyi eğitim verilmezse durum değişebilir. İkili ilişkilerde erkeğe ve kadına düşen görevler farklıdır. Elbette hijyen en baştadır, yaşanacak her türlü ilişkide 2 tarafta dikkat etmelidir.  

Cinsel sağlık uzmanları, ilişkiden önce muhakkak duş alınması gerektiğini söylemektedir. Birleşme öncesinde uyulan hijyen kuralları, güzel ve mutlu beraberliğin önemini vurgulamaktadır. Ayrıca kişilerin birbirlerine verdiği değeri de ortaya çıkan gizli nüanstır ve herkesin bu kurallara dikkat etmesi şarttır. İsteğe bağlı olarak yada gebeliği önlemek adına kondom kullanımı göz önüne alınmalıdır. Prezervatif seçimi yaparken, kişilerin özellikle alışverişini eczaneden yapması yada sağlık bakanlığı onaylı ürünleri alması gereklidir. Günümüzde bir çok kişi merdiven altı diye tabir edilen imalathanelerde üretilmiş kondomlar kullanmaktadır, bunlarda yırtılma ve yada farklı enfeksiyonların oluşması gibi kötü sonuçlar meydana gelmektedir. 

Seksüel yaşam sağlıklı adımlarla sürdürülür 

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), yaptığı açıklamalarda birbirinden değerli bilgileri gün yüzüne çıkarmaktadır. Türkiye’de de bir çok kurum ve kuruluş, seksüel yaşam sağlıklı adımlarla sürdürülür ifadesini onaylamaktadır. Evlilik öncesi ve sonrası eşeysel hayatın önemini kavramak önemlidir. Elbette evlilik öncesi eşeysel yaşam Dinimizce caiz değildir ve kişilerin bunu tercih etmesini onaylamıyoruz. Fakat ergenlik döneminde daha da belirgin hale gelen hormon hareketleri, erkeklerde ve kızlarda farklı sonuçları doğurmaktadır. En azından bir tarafın bilinçli olması gereklidir ve hijyen kuralarını hiçe saymaya gerek yok. Temiz olmamak ve kurallara dikkat etmemek, ilerleyen seksüel hayatın farklı sorunları doğurabileceğine işarettir. 

Cinsel İlişki Öncesi ve Sonrası Sağlık Kuralları 

Cinsel İlişki Öncesi ve Sonrası Sağlık Kuralları

Kadın ve erkek cinsel sağlığı, günümüzde uzmanlar tarafından ön plana çıkarılmaya çalışılmaktadır. Çünkü ilişkinin yaşı bir hayli düştü ve özellikle sosyal medyanın etkisiyle her geçen gün gençlerin bu tarzdaki konulara ilgisi artmaktadır. Cinsel hastalıklar, genellikle farklı kişilerle yaşanan ilişkilerden bulaşmaktadır ve belirtileri uzun zaman sonra ortaya çıkabilir. Genital bölge temizliği erkeklerin ve kadınların dikkat etmesi gereken başlıca husustur. Cinsel ilişki öncesi ve sonrası sağlık kuralları, erkek ve kadını ilgilendiren temel eşeysel unsurlardır. 

 

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


  • © 2019, GeySohbet.Net - Tüm Hakları Saklıdır. Gay Sohbet.