Marcinal Sohbet Odaları

Marcinal Sohbet Odaları oldukça geniş kitlelere hitap edebiliyor. Chat sitelerine girişte sizlerden herhangi bir kritere sahip olmanız beklenmiyor. Aslında sohbet etmek isteyen herkes bu ortamlara rahatlıkla girebiliyor. Bu bir yandan iyi olduğu gibi bir yandan yorucu olabiliyor sohbet edenler için. Oldukça geniş kitlelere ulaşabiliyor olmak sizlere en iyi arkadaş ihtimalini artırıyor. Ama onu bulana kadar yanlış kişiler ile de vakit kaybetmenize sebep oluyor olabilir. Marcinal Aktif Canlı Sohbet sizlere aradığınız kişilere ulaşma kolaylığı sağlıyor. Okumaya devam et “Marcinal Sohbet Odaları”

Gabile Sohbet Kapatıldı – Gabile Kapandı

Gabile Sohbet Kapandı Mı?

Bir süredir yasal süreçle boğuşan gabile sohbet kanalı 10 Eylül 2020 tarihinde mahkeme kararınca kapatılmıştır. Daha önce de bu tür bir uygulamaya maruz kalan gabile sohbet, sosyal medya üzerinden duyuru yapmıştı. Kanal içerisinde bulunan ihlalleri bir bir ortadan kaldırarak tekrar açılmış ve eski potansiyeline kavuşmuştur.

Gabile Chat Neden Kapatıldı?

Üst yazımızda da belirttiğimiz gibi, gabile sohbet kanalı yasal sebeplerden ötürü kapatılmıştır. Yasal sebepleri ortadan kaldırarak yasalara uygun bir sohbet kanalı haline getirilmiştir. Sizlerin desteği ile gabile sohbet tekrar ayaklandı ve siz değerli kullanıcılarına soft bir şekilde hizmet vermeye devam edip bütün taktirleri üzerine toplamıştır.

Gabile Sohbet Ne zaman Açıldı?

Kapandıktan kısa süre sonra çalışmalarına başlayan gabile, yasal süreçlerine devam ediyor ve ana sitesini açmak için elinden gelen bütün gayretleri göstermektedir. Şuan yasalara uymayan herhangi bir durumu olmadığı için yeni alan adı ile tekrar aktif hale getirilmiştir. Böylelikle Gabile.com yerini www.geysohbet.net adresine bırakarak tekrar hizmet vermeye başlamıştır. Okumaya devam et “Gabile Sohbet Kapatıldı – Gabile Kapandı”

Gay Lezbiyen Sohbet Odaları

Gay Lezbiyen sohbet odaları teknolojinin gelişmesiyle beraber İnternet artık hemen herkesin cebine girmiş ve ciddi anlamda yaygınlaşmıştır. İnternet’in bu denli yaygınlaşması, beraberinde canlı sohbet odalarının da ortaya çıkmasında son derece etkili olmuştur. Büyük bir çoğunluğun ilgisini kazanan bu sohbet platformlarında çeşitli giriş seçenekleri de bulunmaktadır. Gay Lezbiyen sohbet odaları arasında üyelikli girişi olanların yanı sıra üyeliksiz ve anonim olarak da giriş seçenekleri yer almaktadır. Bu da arkadaşı olmayanların dert yanma sorununu ortadan kaldıracaktır. Çünkü canlı sohbet odaları ile, artık herkes arkadaşını kendi seçebilmekte ve dilediği kadar konuşmanın keyfini çıkarmaktadır. Özellikle de sahip olduğu arkadaşlardan sıkılan ve sürekli olarak yeni insanlar tanımaktan hoşlananların tercih etmiş olduğu canlı chat odaları, birçok tanışmaya da vesile olmaktadır.

Gay ve Lezbiyen Sohbet Odalarında Kalite Çok Önemli

Gündelik hayatın yoğunluğundan sıkılan, kendine arkadaş arayan, sürekli olarak sosyal ortamlarda yer almayı sevenlerin sohbet odalarında vakit geçirmesi son derece normal olmaktadır. Fakat bu sohbet odalarında önemli etkenlerden birisi de, sitelerin kaliteli olması gerektiğidir. Çünkü Gay Lezbiyen sohbet odaları başta olmak üzere, çoğu sitenin girişi için bir ücret söz konusu değildir. Bu da sitenin kalitesinin düşmesinde bir nebze de olsa etkili olmaktadır. Ama her şeye rağmen, ücretsiz hizmetin yanı sıra kaliteye de son derece önem veren sohbet odaları elbette ki mevcuttur. Bu durumda sizin de yapmanız gereken, kaliteli bir chat odası bulmak olacaktır.

İstediğiniz Arkadaş Olsun

Çoğu kişinin kendine bir arkadaş araması son derece normaldir. Çünkü günümüzde, hemen herkes çoğu aktivitesini, küçük yaşlardan itibaren arkadaşları ile yapmaya alışmıştır. Ama pek arkadaşı olmayanlar, kendini yalnız hissedebilirler. Ve bu durum onların mutsuz olmasına, kendilerine olan güvenlerinin kaybolmasına sebep olmaktadır. Özellikle de çoğu kişi, sohbet odalarında bir derdini anlatacağı birine çok fazla ihtiyaç duyar. Ve bunu arkadaşlarına söylemekten de çekinirler çünkü bazen insan tanımadığı biri ile bir şeyler paylaşmak ister. Bu durumda yapılması gereken temel şey Gay Lezbiyen sohbet odaları hangisiymiş, kaliteli olan site nerdeymiş onlara bakmaktır.

AP Sohbet Odaları Gabile Sohbet

Ücretsiz AP Sohbet ve Gay Anonim Sohbet

AP Sohbet sitemiz basitlik için tasarlanmıştır ve bu, ap sohbete girmeden önce bile bellidir. Herhangi bir kişisel bilgi toplamıyoruz. Aslında, şimdi sadece üç adımda ap sohbeti yapabilirsiniz:

Sohbete başla düğmesine tıklayarak ap sohbete girin.
Daha önce başka gey arkadaşlık sitelerini denemiş olabilirsiniz, ancak ücretsiz ap sohbet keyfini daha da fazla çıkaracağınızı garanti ediyoruz. Sadece ücretsiz değil, aynı zamanda gay sohbet odasında gay erkeklerle ap sohbeti edebilirsiniz.

Gay AP Sohbet, Eşcinsel AP Sohbet

Çevrimiçi gey sohbetimizi daha da eğlenceli hale getirmek, sohbet odasında bulunan bir dizi inanılmaz sohbet özelliğidir. Eşcinsel erkeklerle tanışmanın hiç bu kadar heyecan verici bir yolu olmamıştı!

Ücretsiz çevrimiçi ap sohbet, özellikle gençler arasında çok popüler hale geldi. Bireylerin iletişim kurmaları için mesafe, sınır veya deniz gibi fiziksel engeller kalmamıştır. Çoğu genç, birçok kişi müstakbel partnerlerini bulmak için ‘ücretsiz çevrimiçi ap sohbet’ hizmetlerini kullanır.

ap sohbet gay sohbet, ap sohbet chat, ap sohbet sohbet kanalları, ap sohbet chat odaları, ap sohbet sohbet siteleri, bedava ap sohbet gay sohbet, canlı ap sohbet sohbet, görüntülü ap sohbet gay sohbet, ap sohbet gay sohpet, ap sohbet gay üyelik, ap sohbet gay bedava, ap sohbet gay ücretsiz, ap sohbet gay çet, ap sohbet gay sohbet chat, ap sohbet gay mynet sohbet, ap sohbet gabile sohbet, ap sohbet gabile şehir sohbet, ap sohbet gay cahat,gay sohbet ap sohbet, gay chat ap sohbet, gabile ap sohbet sohbet, resimli ap sohbet gay sohbet, görüntülü ap sohbet gay sohbet, kameralı gay ap sohbet, ap sohbet gay,ap sohbet travesti sohbet, ap sohbet travesti chat, ap sohbet gaylarla sohbet etmek, ap sohbet erkeklerle sohbet, ap sohbet gay gabile, ap sohbet gay erkek resimleri, ap sohbet gay muhabbet, ap sohbet muhabbet gabile, ap sohbet gaylarla sohbet, ap sohbetda gay sohbet etme, ap sohbet üye olmadan gay sohbet, ap sohbet gay sex sohbet, ap sohbet gay seks sohbet, ap sohbet gay sexs sohbet kanalı, ap sohbet mobil gay chat, ap sohbet chat yap gay, ap sohbet cinsel gay sohbet, ap sohbet erkek gay sohbet muhabbet sitesi, ap sohbet gay muhabbet cinsel odalar ile kaliteli sohbetler yaparak yeni partnerinizi bulabilirsiniz!

Gabile Sohbet Yeni Adres

Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB) tarafından kapatılan gabile sohbet yeni adres ile tekrar kullanıma açıldı.  Gabile sohbetin yeni adres bilgisine ulaşmak için alttaki resim üstüne tıklamanız yeterlidir.

Gabile Sohbet Yeni Adres
Gabile Sohbet Yeni Adres

Gabile Sohbet İsim Değişikliği

Gabile sohbet isim değişikliği yaparak kendi alan adı uzantısı .GA‘yı oluşturdu ve gabile.com olan site www.gabile.ga olarak tekrar hizmet vermeye başladı.

Gabile Sohbet İsim Değişikliği
Gabile Sohbet İsim Değişikliği

Yeni Gabile Sohbet Giriş Bilgisi

Kapatılan gabile com’a girebilmek için yeni gabile sohbet giriş bilgisi burada. Yeni açılan gabile sohbet sitesine girebilmek için resim üstüne tıklamanız yeterlidir.

Yeni gabile sohbet giriş bilgisi
Yeni gabile sohbet giriş bilgisi

 

 

Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıklar ve Hamilelik Süreci 

Cinsel ilişki yoluyla bulaşan hastalıklar, hamilelik sürecini etkileyebilir ve bu sebepten dolayı hijyen kurallarına uymak şarttır. Bakteriyel enfeksiyonlar, tedavi edilebilen enfeksiyon türlerinden biridir ve laboratuvar ortamında dahi testi yapılabilmektedir. 

Gonore Bakteriyel Enfeksiyonu 

Cinsel yolla bulaşan hastalıklar arasında Gonore Bakteriyel Enfeksiyonu vardır ve oldukça sık rastlanan bir hastalık türüdür. Dış gebeliğe yada kısırlığa yol açması mümkündür. Pelvik inflamatuar hastalığı yani (PID) kısa adıyla insanların karşısına çıkabilir. Bebeklerde göz enfeksiyonuna neden olan hastalıklardan biridir ve ayrıca hamilelikte erken doğum dahi görüşebilir. Hastalık bebeğe nasıl bulaşır; doğum sırasında vajenden bebeğe bulaşabilir ve tedavi için anne muhakkak antibiyotik kullanımına önem vermelidir. Bebeğin gözünde yada gözlerinde enfeksiyon olmamasını sağlamak adına antibiyotik kullanımı önemlidir ve gonore bakteriyal enfeksiyonu önemsenmeyecek bir hastalık değildir. 

Klamidya Bakteriyel Enfeksiyonu 

Bebekte göz enfeksiyonu görülebilir ve bu Klamidya Bakteriyel Enfeksiyonu bebeğin gözlerinde körlüğe sebep dahi olabilir. Doğum esnasında vajenden bebeğe bulaşmakadır, PID ve kısırlık nedenleri de oluşabilir. Bebek ve anne sağlığı, klamidya bakteriyel enfeksiyonu korumalarını sağlayarak gerçekleşmektedir. 

Trikomoniazis Bakteriyel Enfeksiyonu 

Tedavi yöntemi antibiyotiktir ve Trikomoniazis Bakteriyel Enfeksiyonu bebeklerin erken doğmasına ve tüp bebeklerde hasara yol açmaktadır. Kesin teşhis konduktan sonra trikomoniazsiz bakteriyel enfeksiyonu tedavisine uygun antibiyotikler önerilmektedir. 

Bakteriyel Vajinozis  

Doğum sırasında vajenden bulaşan Bakteriyel Vajinosiz, bebeklerin erken doğmasına yada düşük oranının artmasına neden olabilmektedir. Cinsel yolla bulaşan hastalıklar ile mücadele yöntemini arayanlar ve gebeler, bakteriyel vajinosiz rahatsızlığını önemsemelidir. 

Sifiliz Bakteriyel Enfeksiyonu 

Bebeklerde zihinsel, fiziksel ve farklı bedensel problemlere yol açan Sifiliz Bakteriyel Enfeksiyonu, gebelik sırasında plasentadan bebeğe ulaşmaktadır. Doğum sıranda da bulaşma ihtimali vardır ve sifiliz bakteriyel enfeksiyonu tedavisi antibiyotik ile gerçekleşir. 

Viral Enfeksiyonlar 

Tedavi edilemeyen Viral enfeksiyonlar, cinsel yolla ve üreme yöntemiyle bulaşan hastalıkların tetikleyicisidir. 

HPV (Human Papilloma Virüs) 

Bu virüs, kadınlardaki genital kanseri arttırdığını kanıtladı ve uzun araştırmalar sonucunda cerrahi tedavi gerektirdiği anlaşılmıştır. Human Papilloma Virüs yani HPV, siğil tedavisi sürerken yada gebelik devam ederken iyileştirilme sürecine gidilebilir.  

Hepatit B 

Doğumdan önce muhakkak tedavi edilmesi gereken Hepatit B, doğum sırasında bebeğe bulaşabilir ve bebek ömür boyu bu hastalığı taşıyabilir. Hepatit b tedavi yöntemi yok denilmekte, fakat aşı yapılarak bebeği etkilemesi engellenmektedir ve bu yöntem oldukça yaygındır. Cinsel yolla bulaşan hastalıklar ve gebeler, hamilelik sürecinde bu hastalıklara özellikle dikkat etmeliler. Kendi sağlıklarını ve bebeklerinin sağlıklarını korumak için tedbir almalılardır. 

Korona Virüs Okulların Açılacağı Tarihi Değiştirecek mi?

Kovid-19 (corona virus) hastalığı yaygın ve bir o kadarda tehlikelidir. Korona virüs okulların açılacağı tarihi değiştirebilirMilli Eğitim Bakanı da bu konu hakkında açıklamalarda bulundu ve en sıkı tedbirler alınmakta. Fakat her ne olursa olsun yine de riskli bir durum oluşturmakta ve Türkiye’deki on binlerce öğrencinin sağlığı söz konusudur. Öğrencilerden birine dahi covid19 virüsü bulaşırsa ailelerine ve yakın temas halinde olacakları herkese bulaşma riski vardır. Sağlık bakanı Fahrettin Koca, korona ve eğitim hakkında bilgiler verdi. 202 yılında Ağustos ayının son haftası baz alınarak okulların açılıp açılmayacağına karar verilecek. Lakin burada söz konusu olan öğrencilerdir ve bu gibi kararlar verilirken her daim 3 yada 4 farklı plan hazırda bekletilir. 

Okullar korona virüsün durumuna göre açılacak yada açılmayacak. Uzaktan eğitim verilmesi de mümkün ve bunun üzerine çalışmalar yürütülmekte. Her geçen gün gündem konusu olmaya devam eden okulların açılması, tüm öğrencileri ve velileri ilgilendirmektedir. Bunun yanı sıra, okula giden kişilerin virüsü kaparsa alınacak önlemler ve pandemi sürecinde dikkat edilmesi gereken her şeyi ön plana çıkarmaktadır. Türkiye’de okulların açılacağı tarih şu an için Ağustostan sonra olarak belirlendi ve bu tarihin değişmesi mümkündür.  

Covid-19 ve eğitim

Okulların açılması ne kadar mantıklı? Uzaktan eğitime yönelmemek öğrencilere neler kaybettirir ve kazandırır? Güvenilir ve sağlıklı eğitim için temel koşullar nasıl oluşturulmalı? Korona virüs tüm dünyayı etkisi altına almaya devam ederken eğitim için farklı çözümler neden üretilmiyor? Amaç sadece klasik okul eğitimini vermek gibi görünüyor ve bu ne denli yeterli? Erkek ve kız öğrencilerin korona virüsten korunmak için nelere dikkat etmesi gerekiyor? Bu gibi eğitimler doğru düzeyde verildi mi? 

Akıllarda oluşan bir çok soru işareti Covid-19 ve eğitim ikileminde insanları şüpheye düşürmektedir. Milli Eğitim Bakanı, okulların açılacağı tarihi söyledi ve 4 farklı planımız var dedi. Lakin bu planların yeterlilik durumları neler ve gerekli önlemler alınmadıysa sonucu kötü olabilir. Tüm bireylerin dikkat etmesi gerekiyor ve korona virüs okulların açılacağı tarihi değiştirecek mi göreceğiz. Erkek ve kadın sağlığı, kovid-19 ile risk altında ve gelecek nesilleri de koruma altına almak adına en ufak riski dahi ortadan kaldırmalıyız. 

Eşcinsel Seksüel Yaşamında Korona Virüs Etkileri

Eşcinsel seksüel yaşamında korona virüs etkileri bir hayli fazla… Kişilerin kendilerine normalden daha fazla dikkat etmeleri gerekiyor ve eşeysel yaşam ikinci planda olmalıdır. Covid-19 dünyanın genelinde 16 milyondan fazla kişinin rahatsızlanmasına neden oldu. Hal böyle olunca pandemi süreci uzatıldı ve sosyal mesafe kuralları açığa çıktı. LGBTI toplulukları, korona virüs hakkında birbirinden farklı açıklamalarda bulundu ve bunların hepsi sağlıklı hayatın sürdürülebilir olmasına yöneliktir. 

Günümüzde Türkiye’de binlerce eşcinsel vatandaş var, kendilerini ifade etmeyen ve gizliliği tercih eden kişilerin sayısı çoğunluktadır. Herkesin görüşüne ve tercihine saygı göstermek erdemliktir. Özgür bir ülke olan Türkiye’de, eşcinsellerin sağlığı ve cinsel yaşamları hakkında bir çok şey muamma olarak gösterilmektedir. Lakin bunun en önemli nedenlerinden biri de corona virus etkisidir ve günümüzdün en önemli konuları arasında vardır. 

Kadınların ve erkeklerin, eşeysel yaşamlarında evlilik dışı ilişkilere dikkat etmeleri gerekmektedir. Prezervatif kullanarak bu tarzda birleşmelerin yaşanması şarttır ve en önemlisi korona mikrobunun bulaş özelliğinin olduğunu unutmamaktır. Türkiye’de her geçen gün vaka sayıları düşüyor olabilir, fakat yaz ayları etkisini yitirmeye başladığında Covid-19 hastalığının daha fazla yayılacağı söylenmekte ve doktorların tavsiyeleri dikkate alınmalıdır. 

Eşcinsel sağlığı hakkında internet üzerinde sadece belirli kaynaklar var ve onların bir çoğu da yıllardır hizmet vermekte.  

Sağlık IX platformu, dünya üzerinde yaşayan her insanın sağlığın detaylarını öğrenmesine yönelik paylaşımlarda bulunmayı prensip edinmiştir.  

Eşcinsel sağlığı

Cinsel seçimlerine göre bireylerin sınıflandırılması tamamen hatadır. Eşcinsel sağlığı, ilişki türlerine göre dikkat edilmesi ve korunma yöntemleri kişilere özel olan bazı ana ögeleri ön planda tutmayı önemsemelidir. Güvenli ilişki, güvenilir sosyallik ve sağlıklı yaşam… Bunların  insan hayatının temelini oluşturmakta ve sağlık kuruluşlarının uyarılarını dikkate almak gereklidir. 

Türkiye’nin bir çok ilinde vaka sayıları yeniden artmaya başlayabilir uyarıları geliyor. Buna istinaden sosyal çevreye karşı daha dikkatli ve temkinli yaklaşmak gerekmekte. Çünkü sosyal çevrenizdeki insanların kimlerle, nerede ve ne zaman görüştüklerini bilmenize imkan yok. Eşcinsel cinsel sağlığı, korona virüs etkilerinden korunmaya dayalı kurallar bütünün bir ögesidir ve herkesin uyması gereken zorunlu şartlar vardır.  

LGBTI bireyler için cinsellik, sağlıklı birleşme ve güvenilir sosyal çevre fazlasıyla önemlidir.